pos-man.com.pl

Dlaczego warto zainwestować w kasę online ready?

Zakup kasy fiskalnej online ready

Praktycznie każdego dnia jakiś przedsiębiorca w Polsce dowiaduje się, że będzie musiał zacząć korzystać z urządzenia do rejestrowania sprzedaży. Obowiązek tego typu bardzo często towarzyszy przecież obsługiwaniu klientów indywidualnych. A wiąże się z tym m.in. konieczność kupienia odpowiedniego rozwiązania technologicznego dla firmy. Natomiast w dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, dlaczego obecnie opłaca się inwestować w kasy fiskalne online ready.

System kas online od 2018 roku

O zagadnieniu tym pisaliśmy w poprzednim artykule na Pos-Man.com.pl. W 2018 roku w Polsce wprowadzony zostanie system kas rejestrujących online. Będzie to wyjątkowo nowoczesne rozwiązanie informatyczne, które umożliwi m.in. cyfryzację paragonów oraz komunikację urządzeń fiskalnych z centralnym repozytorium Ministerstwa Finansów. Dlaczego jednak o tym przypominamy? Przede wszystkim dlatego, że właśnie w związku z ustanowieniem w naszym kraju nowego systemu fiskalizacji warto obecnie rozważyć zakup kasy gotowej na pracę w trybie online. Modelu tego typu nie będzie bowiem trzeba w przyszłości wymienić na kolejne urządzenie.

Modernizacja do online w odpowiednim momencie

Podstawowym wyróżnikiem kasy fiskalnej, która posiada gwarancję online ready, jest opcja zmodernizowania urządzenia w przyszłości. Na czym konkretnie ma polegać ta procedura? Właściciel modelu z wspomnianym certyfikatem nie będzie musiał wymieniać swojej technologii sprzedaży – kiedy już wejdzie w życie nowy system lub w późniejszym okresie. W przypadku kasy online ready możliwa będzie kompleksowa modernizacja dostępnej funkcjonalności, tzn. wyposażenie danego urządzenia w technologie, które od 2018 roku będą wymagane przez zmienione kryteria techniczne (Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów). Korzyści płynące z takiego rozwiązania nasuwają się same. Przedsiębiorca, który i tak do końca 2017 roku kupi kasę, gdyż zobligują go do tego polskie przepisy, nie będzie w przyszłości martwił się tym, czy zmodyfikowane regulacje prawne wymuszą na nim wymianę niemal nowego modelu.

Oszczędność firmowych wydatków

Modernizacja kasy do wymogów systemu online będzie oczywiście usługą, za którą przedsiębiorca zapłaci. Wszystko wskazuje jednak na to, że koszt wyposażenia danego modelu w dodatkowe rozwiązania technologiczne ma być naprawdę niewielki (zależnie od ustaleń konkretnego producenta urządzeń fiskalnych). Zwłaszcza jeśli porówna się to z wydatkiem, który trzeba ponieść w przypadku zakupu kolejnej kasy rejestrującej w przyszłości. Dlatego też z pełną odpowiedzialnością możemy napisać, że zakup urządzenia online ready to dla każdego przedsiębiorcy zdecydowana oszczędność kosztów. Nawet jeżeli początkowo za kasę tego typu będzie trzeba zapłacić nieco więcej, gdyż omawiany tu certyfikat zyskały głównie nowoczesne modele. Obecny wydatek z pewnością zwróci się w przyszłości.

 

Jeśli zainteresowała Cię możliwość wcześniejszego dostosowania firmy do zmian w polskim systemie fiskalizacji, np. tu kupisz kasę fiskalną gotową na online.

Odpowiedź do artykułu “Dlaczego warto zainwestować w kasę online ready?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *