pos-man.com.pl

Najciekawsze kasy rejestrujące na rynku: Elzab K10

K10 - kasa fiskalna marki Elzab z ekranem dotykowym

Gdyby miał powstać cykl tekstów o szczególnie interesujących urządzeniach fiskalnych, z pewnością znalazłoby się w nim miejsce dla kilku czołowych producentów. Producentów oraz ich modeli, które z takich czy innych względów wyróżniły się na tle pozostałych rozwiązań, oferowanych przez dzisiejszy rynek technologii sprzedaży. Przykład? Marka Elzab i jej kasa fiskalna K10. Choć od powstania tego urządzenia minęło już trochę czasu, to jednak wciąż pozostaje atrakcyjne i cieszy się uznaniem wielu przedsiębiorców.

Kasa fiskalna z ekranem dotykowym

Elzab K10 nie jest jedynym urządzeniem rejestrującym, wyposażonym w ekran dotykowy (można by np. wspomnieć o drukarce od firmy Emar). Jednak to pierwszy przypadek, gdy wykorzystanie podobnego rozwiązania przyczyniło się do potocznego nazywania jakiejś kasy „fiskalnym smartphone’em”. I faktycznie, trzeba przyznać, że mimo upływu lat – co w przypadku rozwoju każdych technologii nie jest łatwe – model K10 opiera się czasowi, prezentując się jako nowoczesne, atrakcyjne i praktyczne urządzenie.

Niedużych rozmiarów kasa marki Elzab, o poręcznej i bardzo solidnej konstrukcji, posiada duży wyświetlacz operatora, emitujący obraz w kolorze, który pełni zarazem funkcję intuicyjnej w obsłudze klawiatury. Wielkość i liczba przycisków zmienia się kontekstowo, podobnie, jak ma to miejsce w popularnych dziś smartphone’ach. Kasa fiskalna może również służyć do wyświetlania kodów QR. Zresztą, we wspomnianym ekranie dotykowym ciekawa jest nie tylko strona techniczna, ale również wykonanie. Wysokiej jakości wyświetlacz został stworzony tak, że z jednej strony wykazuje wytrzymałość na zachlapania, zarysowania czy zabrudzenia, z drugiej – umożliwia korzystanie z niego nawet wtedy, gdy dłonie są ubrane w grube rękawiczki.

Warto również wspomnieć o innych atutach kasy od Elzab. I tu znów należałoby wrócić do wyjątkowego wykonania urządzenia. Mowa konkretnie o 2-komponentowej, wzmocnionej od środka przez twardy ABS obudowie, pokrytej w dodatku warstwą antypoślizgowego elastomeru. Dzięki temu K10 pewnie leży w dłoniach lub na ladzie w punkcie handlowym. Ponadto, posiada elektroniczną kopię paragonów, port USB (umożliwiający szybki backup danych), wydajny akumulator oraz opcję zasilania przy użyciu instalacji samochodowej. Jednym słowem – wiele praktycznych rozwiązań. Należałoby jednak zapytać, gdzie najlepiej się one sprawdzą?

Elzab K10 – uniwersalna kasa fiskalna?

Odpowiedź twierdząca na to pytanie, bez żadnego „ale”, byłaby pewnie nadużyciem. W końcu K10 posiada dość ograniczoną bazę towarową (3000 PLU), nie zawiera też aż tak dużo portów komunikacyjnych. Można więc powiedzieć, że trudniej by się korzystało z tej kasy przy konieczności stworzenia rozbudowanego systemu sprzedaży czy obsługi większego asortymentu. Niemniej, model marki Elzab posiada inne cechy, które znajdą zastosowanie w różnych branżach i działalnościach handlowych.

Przede wszystkim, nieduża konstrukcja urządzenia znakomicie nadaje się dla biznesów mobilnych, wymagających pracy w terenie czy dojazdu do klienta. Kompaktowe rozmiary ułatwiają przechowywanie, transport i obsługę kasy. Znakomite wykonanie, o którym tyle już mówiliśmy, to również dobra wiadomość zarówno dla podróżujących przedsiębiorców, jak i tych, którzy wykonują swoje zadania w utrudnionych warunkach. Jednocześnie, K10, ze względu na swoją konstrukcję, świetnie sprawdzi się w punktach handlowych o ograniczonej przestrzeni. Niebanalny design doda prestiżu firmie dbającej o względy wizualne. Pewne jest natomiast jedno: dotykowa kasa fiskalna Elzab K10 wciąż ma do zaoferowania użytkownikom wiele ciekawych rozwiązań, które znajdują potwierdzenie swojej skuteczności i atrakcyjności w różnych działalnościach handlowo-usługowych.

Odpowiedź do artykułu “Najciekawsze kasy rejestrujące na rynku: Elzab K10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *