pos-man.com.pl

Najciekawsze kasy rejestrujące na rynku: Posnet Ergo

Omówienie kasy fiskalnej Posnet Ergo

W ostatnim wpisie poświęciliśmy sporo uwagi kasie fiskalnej, która posiada obszerny panel dotykowy. I uznaliśmy to urządzenie rejestrujące za jedno z najciekawszych na rynku. Dziś natomiast chcielibyśmy dorzucić do grona „interesujących” modeli kasę innego, polskiego producenta technologii sprzedaży – Posnet Ergo. Czym wspomniane urządzenie zasłużyło sobie na takie wyróżnienie?

Różne bazy PLU i interfejsy komunikacyjne

Współcześnie możliwość dostosowania kasy fiskalnej do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej nie jest czymś nadzwyczajnym. Takie udogodnienia oferuje wiele urządzeń rejestrujących. Zazwyczaj jednak jest tak, że jeśli już zdecydujemy się na jakieś rozwiązania, to później nie możemy zmienić zdania. Dotyczy to np. wyboru pojemności bazy towarowej. Natomiast Posnet Ergo wprowadza w tej kwestii sporą innowację. Urządzenie nie tylko jest dostępne w 3 wariantach technologicznych – 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU – ale także oferuje zmianę tego parametru w przyszłości. W rezultacie, początkowo można np. wybrać mniejszą pojemność bazy towarowej, a w późniejszym czasie, wraz z rozbudowywaniem asortymentu, zwiększyć funkcjonalność kasy Posnet.

Ergo na pewno zalicza się do małych urządzeń rejestrujących. To po prostu lekka i kompaktowa kasa fiskalna. Dlatego na uznanie zasługuje fakt, że omawiany model obsługuje tak wiele interfejsów komunikacyjnych. Standardowo do dyspozycji użytkownika jest tutaj złącze USB. Niemniej, Posnet Ergo można wzbogacić o szereg dodatkowych interfejsów: RS-232, Wi-Fi, Bluetooth czy modem 3G. Opcjonalne standardy wymiany danych są dostępne wraz z modułami rozszerzeń.

A może kasa fiskalna z szalką ważącą?

W Posnet Ergo jeszcze jedno ogniwo da się dopasować do oczekiwań firmy. Zasługuje to jednak na omówienie w oddzielnym akapicie, gdyż w dużej mierze zmienia funkcjonalność oraz zastosowanie tego modelu. Urządzenie marki Posnet można bowiem w kompleksowy sposób zintegrować z opcjonalną szalką ważącą. Dzięki temu powstaje coś, co w branży fiskalnej określa się najczęściej jako kaso-wagę. Po połączeniu obydwu technologii, czynności związane z mierzeniem masy produktów można wykonywać bezpośrednio za pomocą interfejsu Ergo. Natomiast sama szalka oferuje ważenie towarów o maksymalnej masie 15 kg (z dokładnością do 5 g) oraz charakteryzuje się solidną konstrukcją.

Małe urządzenie z kopią elektroniczną

Posnet Ergo jest małą kasą fiskalną, w której zastosowano elektroniczną kopię paragonów. W największym skrócie można napisać, że jest to moduł zapisujący ważne dane w formie cyfrowej (na karcie pamięci microSD). A technologia ta zdecydowanie usprawnia dopełnienie formalności, które są związane z przechowywaniem kopii paragonów fiskalnych.

Warto też podkreślić, że Posnet Ergo posiada klawiaturę z 27 przyciskami funkcyjnymi, 2 graficzne ekrany LCD, wydajny akumulator oraz prosty w obsłudze mechanizm drukujący. Ponadto, urządzenie zapewnia wystawienie paragonu z NIP-em nabywcy oraz charakteryzuje się szczelną, wytrzymałą obudową.

Więcej informacji o tej kasie fiskalnej znajdziecie tutaj: Posnet Ergo – opis, opinie i specyfikacja techniczna.

Odpowiedź do artykułu “Najciekawsze kasy rejestrujące na rynku: Posnet Ergo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *