pos-man.com.pl

Najciekawsze kasy rejestrujące na rynku: Novitus Nano E

Mała kasa fiskalna Novitus Nano E

Pora na kolejny odcinek z cyklu „Najciekawsze kasy rejestrujące na rynku”. Tym razem chcielibyśmy podzielić się z Wami refleksjami na temat małego urządzenia fiskalnego marki Novitus. Model Nano E to bowiem jedna z najpopularniejszych kas w naszym kraju. A wybierają ją właściciele różnych działalności gospodarczych. Warto więc przekonać się, czym urządzenie Novitus zasłużyło sobie na takie zainteresowanie.

Pierwsza kasa przenośna z kopią elektroniczną

Novitus Nano E jest dostępna na polskim rynku od kilku dobrych lat. Nie każdy musi więc pamiętać o tym, że w momencie premiery była to pierwsza przenośna kasa fiskalna, w której zastosowano moduł elektronicznej kopii paragonów. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że model Nano E wyznaczył w przeszłości trendy rozwijane do dzisiaj. Współcześnie bowiem zdecydowana większość urządzeń rejestrujących, które trafiają na rynek technologii sprzedaży, to kasy z elektroniczną kopią paragonów. I nie ma w tym niczego dziwnego. Omawiana technologia ułatwia po prostu przechowywanie ważnej dokumentacji, jak również zapewnia obniżenie kosztów eksploatacji. Ponadto, także Novitus Nano E pozwala na dodatkowe zabezpieczenie kopii elektronicznej. W tym celu wystarczy zapisać wszystkie dane na dysku twardym komputera lub wybranym nośniku cyfrowym (np. na płycie DVD).

Z dbałością o jakość wykonania

Tym, co do dzisiaj urzeka w przypadku modelu Nano E, jest ogromna dbałość o jakość wykonania. Kasa fiskalna marki Novitus to nie tylko ładne, ale też wytrzymałe urządzenie. Co więcej, w tym przypadku mamy do czynienia z naprawdę kompaktową technologią sprzedaży. Wymiary Nano E wynoszą zaledwie 58 x 94 x 229 mm (wysokość, szerokość, długość). Natomiast waga tego modelu to jedynie 650 g. Nic więc dziwnego, że po tę kasę rejestrującą Novitus chętnie sięgają zarówno mniejsze placówki handlowe oraz usługowej, jak i przedsiębiorcy, którzy obsługują swoich klientów w trybie mobilnym.

Funkcje usprawniające codzienną pracę

W kasie Novitus Nano E zastosowano kilka rozwiązań, które wpływają na szybkość i wygodę pracy. Takim elementem urządzenia z pewnością jest alfanumeryczna, programowalna klawiatura. Za sprawa obecności przycisków funkcyjnych, model Nano E pozwala na korzystanie z trybu szybkiej sprzedaży. Ponadto, kasa Novitus posiada przyjazny w obsłudze mechanizm drukujący, który jednorazowo wykorzystuje tylko 1 rolkę papieru termicznego. Dzięki temu wymiana wspomnianego materiału eksploatacyjnego zajmuje dosłownie chwilę – nawet początkującym użytkownikom urządzeń rejestrujących.

Urządzenie Novitus w systemie sprzedaży

Zaprezentowana tu kasa Novitus to oczywiście małe urządzenie, które sprawdza się najlepiej w mniej rozbudowanych przedsiębiorstwach. Nie oznacza to jednak, że modelu Nano E nie można wykorzystywać w systemie sprzedaży. Kasę wyposażono bowiem w różnego rodzaju interfejsy komunikacyjne: USB, RS-232 oraz Bluetooth (moduł opcjonalny). A to sprawia, że Novitus Nano E płynnie współpracuje z różnymi elementami systemu, np. komputerem, wagą elektroniczną czy skanerem kodów kreskowych. Urządzenie wyróżnia się też tym, że jako jeden z niewielu małych modeli może się komunikować z terminalem do kart płatniczych.

Odpowiedź do artykułu “Najciekawsze kasy rejestrujące na rynku: Novitus Nano E

  1. przemyślany

    Hm…nie wiem, czy to wciąż jedna z najciekawszych kas fisjkalnych na rynku, raczej nie powiedziałbym…ale nie da się odmówić kasie Nano E, że swoją funkcjonalnością, konstrukcją, ogólnie rzecz biorąc – całą sobą 😛 – opiera się czasowi. To wciąż bardzo wygodne, praktyczne urządzenie rejestrujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *