pos-man.com.pl

Posnet Revo – czas na zmiany

Kasa fiskalna Posnet Revo

Wszyscy się chyba zgodzimy, że najczęstsze zmiany w urządzeniach fiskalnych polegają na podwyższeniu nieco ich parametrów, unowocześnieniu lub zmniejszeniu konstrukcji czy też dodaniu kilku funkcji. Oczywiście, co jakiś czas zdarzają się mniejsze bądź większe innowacje. Rzadko bywa jednak, że jakiś model wprowadza rozwiązania, które znacząco rozwijają wizję współczesnych technologii sprzedaży. Niemniej, mamy okazję przyjrzeć się takiemu przypadkowi – to kasa rejestrująca Posnet Revo.

Mechanizm drukujący inny niż wszystkie!

Współczesne kasy fiskalne posiadają tyle różnych opcji, że już dawno przestały służyć jedynie do wystawiania paragonów. Co nie zmienia faktu, że ta cecha pozostaje nadal naczelna – w końcu chodzi tu przede wszystkim o poprawne wprowadzenie danych (zaewidencjonowanie), wydanie klientowi dowodu sprzedaży oraz przechowywanie zgodnej ze stanem rzeczy dokumentacji (np. na wypadek kontroli Urzędu Skarbowego). Nic więc dziwnego, że pojawiają się nowe elementy usprawniające obsługę mechanizmu drukującego. Wystarczy wymienić automatyczne przypomnienia o konieczności realizacji raportów fiskalnych, rozwiązania typu easy load czy drop-in, upraszczające instalację papieru itp.

Zawsze jednak mechanizm był podobnie skonstruowany. Ale do czasu, kiedy wszedł na rynek model Revo. Zaproponowane w nim rozwiązanie było innowacyjne – nie było drugiego takiego urządzenia z podobnym mechanizmem drukującym. Na czym polega ta ciekawostka? Urządzenie wystawia i precyzyjnie odcina paragon… w kierunku nabywcy! A nie tak, jak w innych przypadkach, po stronie sprzedawcy. Czemu służy taki zabieg i jakie rezultaty uzyskuje? Na pewno istotny jest tu czynnik psychologiczny: klient czuje, że ma realny wpływ na szybsze zamknięcie transakcji – stanie się to wtedy, gdy odbierze paragon. Ponadto, Revo wymusza przejęcie rachunku, podkreślając w ten sposób, jak istotny z punktu widzenia gospodarki i praw konsumenta jest dokument. A co więcej – przedsiębiorca ma pewność, że transakcja do samego końca przebiegła zgodnie z obowiązującymi przepisami.

2 w 1, czyli korzyści płynące z zastosowania kaso-wagi

Kolejnym, istotnym aspektem technologii handlowych i sposobu funkcjonowania przedsiębiorstwa jest zdolność urządzenia fiskalnego do współpracy z pozostałymi elementami systemu sprzedaży. Co prawda, nie zawsze zachodzi konieczność wykorzystania tej cechu – w małych sklepach stacjonarnych czy kioskach zapewne z powodzeniem poradzi sobie sama kasa fiskalna. Co innego jednak, gdy mówimy o większych punktach handlowych, szerszym asortymencie, nie wspominając już o natężeniu ruchu. W takich przypadkach niezbędne okazać się może wykonanie dodatkowych czynności, jak zważenie wybranych przez klienta produktów czy pozyskanie danych z kodów kreskowych. Do tego znowu będą potrzebne odpowiednie urządzenia peryferyjne.

Zazwyczaj są one podłączane w podobny sposób, za pomocą portów komunikacyjnych USB, RS-232 itp. Revo, oprócz tego, że oferuje wiele tego typu opcji, pozwala także na zastosowanie specjalnej, dedykowanej tej kasie, niedużej szalki ważącej. Jakie korzyści przynosi to rozwiązanie? Z pewnością dwie: prostotę wykonywania poszczególnych zadań i wyraźnie szybszy przebieg transakcji. Model Revo, zintegrowany z szalką, umożliwia sterowanie nią (tarowanie, zerowanie itd.) przy użyciu klawiatury kasy. Co więcej, na wyświetlaczach urządzenia fiskalnego błyskawicznie pojawiają się wyniki pomiarów masy danych produktów. Dodać należy, że to połączenie nadal zabiera niedużo miejsca, przez co znajduje zastosowanie nawet na stanowiskach pracy o ograniczonej przestrzeni.

Branża fiskalna w innych kolorach

Żyjemy w czasach, gdy technologie użytkowe nie tylko służą do realizacji konkretnych zadań. Oczekujemy od nich także atrakcyjności wizualnej, że spełnią się dodatkowo jako element dekoracyjny danego wnętrza. Lubimy, gdy konkretne urządzenie cieszy oko. I podobne trendy panują również w branży fiskalnej, o czym możemy się przekonać, śledząc premiery kolejnych, eleganckich lub futurystycznie wyglądających kas i drukarek. Wygląd ma tu znaczenie, gdyż może przykuć uwagę klienta, skłonić go do skorzystania z naszej oferty. Estetyka technologii handlowych świadczy o prestiżu danej firmy, wysokiej jakości świadczonych usług bądź proponowanych produktów, szacunku dla klienta. To przekaz, który trafia do podświadomości nabywcy – choć nie rzuca się w oczy, w rzerzywistości potrafi odegrać istotną rolę w procesie zakupowym.

Co byśmy o tym nie myśleli, z pewnością producenci kas fiskalnych kładą nacisk również na aspekt wizualny. A przynajmniej firma Posnet – Revo, które i tak ma dość elegancki design, dodatkowo występuje aż w 6 wersjach kolorystycznych (śnieżna biel, słoneczny żółty, elegancki fiolet, limonkowa zieleń, błękit oceanu, ognista czerwień). To naprawdę szeroki wybór, pozwalający przedsiębiorcy uzyskać model o wyglądzie dostosowanym do jego upodobań, wystroju wnętrza miejsca pracy lub też barw firmowych (co również działa jako dodatkowe narzędzie promocji działalności).

 

Podobał Ci się wpis? Masz na ten temat własne przemyślenia? Podziel się nimi w komentarzach!

Odpowiedź do artykułu “Posnet Revo – czas na zmiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *