pos-man.com.pl

Solidna kasa, nieduży koszt

Kasa fiskalna Farex Bursztyn

Wysokość parametrów użytkowych, liczba dostępnych funkcji czy korzystne rozwiązania konstrukcyjne – owszem, to wszystko jest ważne w kasie fiskalnej, którą wybieramy. Ale nie oszukujmy się, bardzo często kluczowym kryterium staje się… cena. Zwłaszcza wielu początkujących przedsiębiorców chce zminimalizować koszty związane z rozpoczęciem działalności. Czy to oznacza, że muszą oni zrezygnować z praktycznych funkcji i solidnych produktów? Niekoniecznie – na rynku istnieją urządzenia, które mogą okazać się „złotym środkiem”.

Cena czy funkcjonalność – czym się kierować?

Tak naprawdę wszystko zależy od charakteru przedsiębiorstwa, którym zarządzamy. To naturalne, że im bardziej zaawansowana technologicznie, szybsza i wydajniejsza kasa fiskalna, tym więcej będziemy musieli za nią zapłacić. Warto jednak wpierw zdefiniować potrzeby naszej firmy, zadając sobie pytania typu: czy wszystkie te funkcje, które oferuje model X, sprawdzą się w moim przypadku? Czy są potrzebne do sprawnego prowadzenia sprzedaży? Czy mój biznes wymaga zastosowania ich? Jeśli odpowiemy na nie przecząco, możemy ze spokojem zrezygnować z nowocześniejszych urządzeń i skupić się na rozwiązaniach sprawdzonych, praktycznych, ale jednocześnie tańszych.

Farex Bursztyn, czyli solidna, przyjazna w obsłudze kasa fiskalna

Potrzeby przedsiębiorców, związane z kosztami rozpoczęcia działalności handlowej, są równie ważne, jak inne. A nierzadko po prostu najważniejsze. W każdym razie, oczekiwania te są jasne także dla producentów technologii sprzedaży. Dobrym przykładem jest tu marka Farex i jej model Bursztyn. To solidna, odporna na intensywną eksploatację kasa rejestrująca, wyposażona we wszystkie funkcje potrzebne do sprawnego przebiegu transakcji.

Owszem, nie posiada może nowocześniejszych opcji, takich jak np. elektroniczna kopia paragonów. Jednak powiedzenie o niej, że nie jest funkcjonalna, byłoby zdecydowanym nadużyciem. 2 przejrzyste, podświetlane ekrany LCD zapewniają dobrą widoczność nawet przy gorszym oświetleniu. Klawiatura nie tylko wykazuje odporność na przypadkowe zalania (zwiększając tym samym komfort użytkowania kasy), ale również dysponuje przyciskami funkcyjnymi. Podatnik może wykorzystać je do zaprogramowania własnych skrótów klawiszowych, przy pomocy których osiągnie łatwy i szybki dostęp do popularnych produktów lub usług czy też istotnych opcji urządzenia. Co więcej, jest w stanie płynnie współpracować z komputerem, wagą elektroniczną lub skanerem kodów kreskowych, a na dodatek charakteryzuje się niedużymi gabarytami, odpowiednimi także dla stanowisk kasowych o niewielkiej przestrzeni. Czy te cechy, zahaczające o różne aspekty działalności handlowej, to mało, jeśli weźmiemy pod uwagę, że damy za nie zdecydowanie mniej, niż w przypadku innych modeli? Odpowiedź należy do Was.

Skorzystaj z przysługującej Ci ulgi!

Jeśli mówimy o wydatkach początkowych, to nie tylko cena urządzenia może je obniżyć. Są także inne sposoby. Oprócz spełnienia obowiązku, jakim jest zakup kasy fiskalnej, warto dołożyć wszelkich starań (nie odsuwając tego na ostatnią chwilę!) starań, aby procedura instalacyjna przebiegła bez zarzutu i to w odpowiednich terminach. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, mamy prawo ubiegać się o ulgę z tytułu zakupu pierwszego urządzenia fiskalnego. Zwrot ten potrafi wynieść nawet 90%, jednak nie więcej, niż 700 zł – co i tak w przypadku modeli typu Bursztyn praktycznie niweluje koszty zakupu technologii handlowych. Jednym słowem, dróg jest kilka, cena ma znaczenie, natomiast powinniśmy podejść do tego z głową. Czyli wiedzieć, na czym i dlaczego chcemy zaoszczędzić – i czy w ostatecznym rozrachunku będzie się to nam opłacać.

 

A jakie były Twoje wybory? Cena odegrała w nich istotną rolę? Podziel się z innymi swoim zdaniem w komentarzach!

Odpowiedź do artykułu “Solidna kasa, nieduży koszt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *