pos-man.com.pl

Rozwiązania konstrukcyjne w drukarkach fiskalnych

Gdy przedsiębiorstwo dysponuje szerokim asortymentem, cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, a intensywna praca to jego codzienność – wtedy zazwyczaj zaopatruje się ono w drukarkę fiskalną (lub więcej niż jedną), prześcigającą kasę rejestrującą w istotnych parametrach. Nie musi to jednak oznaczać, że przestrzeń stanowiska pracy w takiej firmie jest zawsze duża i łatwo ustawna. Dlatego tym razem pomówimy o dość ważnym aspekcie technologii sprzedaży – o rozwiązaniach konstrukcyjnych i ich konsekwencjach.

Wygodne warunki, w jakich przebiega transakcja, to kwestia niezwykle istotna, gdyż działająca w obie strony. W rzeczywistości, od niej w dużej mierze zależy poczucie komfortu, zarówno u przedsiębiorcy, jak i jego klientów. Jeśli pracujemy w punkcie handlowym, który dysponuje niedużym lub niełatwym w zagospodarowaniu stanowiskiem pracy, aspekt ten potrafi urastać do rangi priorytetu. Dlatego producenci technologii sprzedaży proponują w swoich urządzeniach różne warianty konstrukcyjne i rozwiązania, pozwalające dostosować tę przestrzeń do konkretnych wymagań. Sprawdźmy, jak to się przedstawia w 2 przykładach drukarek fiskalnych: Elzab Zeta i Posnet Thermal XL.

Thermal XL, czyli jak duży masz wpływ na swoje stanowisko pracy

„Szerokie możliwości konfiguracji” to określenie zdecydowanie pasujące do modelu marki Posnet. A przynajmniej, jeśli mówimy o samej konstrukcji urządzenia. Pierwsza rzecz, która w tym względzie zwraca uwagę, to ciekawie rozwiązana kwestia wyświetlacza dla klientów. Pomijając już fakt, że występuje on w 2 rodzajach technologicznych (LCD, OLED), to ten alfanumeryczny ekran występuje aż w 5 wariantach:

  • wolnostojącym
  • wolnostojącym przedłużonym
  • podwieszanym
  • kompaktowym
  • zintegrowanym

Drukarka fiskalna Posnet Thermal XL

Czy wobec tylu opcji mogą w ogóle pojawić się trudności ze stworzeniem komfortowego stanowiska pracy? Z pewnością można powiedzieć, że prawdopodobieństwo to znacząco spada, na czym zyskuje przede wszystkim klient i jego poczucie komfortu. Ekran nie tylko zapewnia dobrą widoczność (nawet w słabszych warunkach oświetleniowych), ale dodatkowo zapewnia nabywcom stały i łatwy dostęp do informacji na temat przebiegu transakcji. Warto też podkreślić, że bez względu na to, którą ogólną wersję konstrukcyjną wybierzemy (standardową, bez wyświetlacza klienta lub z ekranem kompaktowym), Posnet Thermal XL będzie charakteryzować się niedużymi gabarytami i łatwo odnajdzie się w różnego typu przedsiębiorstwach.

Elzab Zeta – mała drukarka fiskalna, którą stać na wiele

Model Zeta prezentuje nieco inne spojrzenie na wygodę tworzenia stanowiska obsługi klientów. W tej drukarce fiskalnej producenci położyli nacisk przede wszystkim na jak najmniejszą, kompaktową wręcz konstrukcję całego urządzenia. Sama Zeta nie posiada takiego ekranu dla klientów, jak Thermal XL, niemniej podatnik może zamówić ją z dodatkowym, wolnostojącym ekranem. Zatem rozwiązanie to, w sytuacjach szczególnych, powinno rozwiać niepewność względem widoczności istotnych komunikatów. Wróćmy jednak do konstrukcji drukarki. Model marki Elzab posiada prostopadłościenną obudowę – to zabieg bardzo korzystny dla użytkownika, bowiem drukarka w kształcie zbliżonym do niewielkiej kostki jest łatwo ustawna, w dużym stopniu zwiększa możliwości dopasowania technologii do już istniejącego stanowiska pracy.

Drukarka fiskalna Elzab Zeta

Choć parametry urządzenia fiskalnego nie należą do tematu dzisiejszego wpisu, to jednak mają silny związek z rozwiązaniami konstrukcyjnymi – czego dowodzą zwyczajne obawy przedsiębiorców. Jakie? Czy tak mała drukarka nie traci na swojej funkcjonalności, czy jest w stanie mierzyć się z wymaganiami i warunkami, charakteryzującymi dany punkt handlowy itp. Niech zatem odpowiedzią na te wątpliwości będzie kilka przykładów – takich jak obsługa bazy towarowej rzędu 300 000 PLU, opcja elektronicznej kopii paragonów czy wystawianie faktur VAT i innych dokumentów niefiskalnych, także z kodem QR lub dowolnie skonfigurowaną grafiką. Jednym słowem, Zeta to kolejny przykład, że nieduże urządzenia fiskalne mogą się nieraz pochwalić dużymi możliwościami.

 

Jakie jest Wasze zdanie na temat powyższych rozwiązań konstrukcyjnych? Macie jakieś ulubione? Czy musieliście zwracać na nie uwagę podczas zakupu drukarki fiskalnej? Przyłączcie się do dyskusji w komentarzach!

Odpowiedź do artykułu “Rozwiązania konstrukcyjne w drukarkach fiskalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *