pos-man.com.pl

Drukarki fiskalne też będą miały swoje „online”!

Im bliżej terminu wejścia w życie regulacji prawnych, decydujących o zaistnieniu nowoczesnego systemu fiskalizacji, tym coraz więcej pojawia się informacji odnośnie kas online. Chodzi już nie tylko o ich ogólną specyfikę, ale wręcz o konkretne modele, które mają niedługo być dostępne w sprzedaży. Jednak pamiętajmy, że wśród technologii online’owych znajdują się również drukarki rejestrujące. Jakie urządzenia są już zapowiadane oraz co konkretnie zaoferują przedsiębiorcy?

Urządzenia fiskalne online – zarówno kasy, jak i drukarki!

Generalnie w treści przepisów fiskalnych często jest mowa o kasach rejestrujących. Tak jest choćby w przypadku kolejnych rozporządzeń Ministra Finansów. Pamiętajmy jednak, że termin ten – upraszczając sprawę i przekładając ją na realia przedsiębiorców – obejmuje swym zakresem kasy i drukarki. Nie inaczej przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o technologie nowego typu, które zaraz mają nadejść. Oznacza to, że na rynku, w wersji online, dostępne będą zarówno jedne, jak i drugie urządzenia fiskalne.

Główne założenia pozostają te same. Kasy fiskalne to urządzenia, jak to się mówi, samowystarczalne – czyli nie wymagają innych technologii do prawidłowego funkcjonowania. Przykładowo, umożliwiają zaprogramowanie bazy towarowej na nich samych, równie dobrze z poziomu ich interfejsu. Tymczasem drukarki fiskalne działają nieco inaczej. Do poprawnej pracy potrzebują zarówno komputera (lub terminala komputerowego), jak i stosownego oprogramowania sprzedażowego lub sprzedażowo-magazynowego (m.in. do programowania i obsługi bazy towarowej), które znowu daje różne, dodatkowe możliwości. Niemniej, jedne i drugie technologie w wersji online będą miały wspólny mianownik, kluczowe rozwiązania, wynikające z charakteru wdrażanego systemu fiskalizacji oraz nowych regulacji prawnych. Zatem, kasy oraz drukarki rejestrujące online będą łączyć się internetowo z Centralnym Repozytorium Kas, zapewniając automatyczne przesyłanie danych o prowadzonej ewidencji obrotu. Dodatkowo, zostaną wyposażone w pamięć chronioną i zapewnią komunikację z terminalami do płacenia kartą.

Online’owe drukarki rejestrujące – jakie będą?

Wielu przedsiębiorców preferuje zakup drukarek fiskalnych. I jak nietrudno się domyślić, sporo z nich postawi na modele online (np. czy to ze względu na ustawową ulgę, czy też obowiązek wcześniejszego wdrożenia tego typu technologii). Dlatego zainteresowanie wspomnianymi urządzeniami rejestrującymi będzie niemałe, z czego zdają sobie sprawę ich czołowi producenci. Jakie rozwiązania zaoferują podatnikom?

Należy spodziewać się na pewno modeli już obecnych, znanych, cieszących się dotąd dużą popularnością, dostępnych w „nowym wydaniu”. Chodzi m.in. o Posnet Temo Online (widoczny na grafice tytułowej), który z pewnością, przynajmniej na wstępie, obroni tytuł najmniejszej drukarki fiskalnej, Elzab Mera Online czy Novitus HD Online. Można więc liczyć na modele przystosowane do pracy zarówno stacjonarnej, jak i mobilnej. Zapewnią one obsługę naprawdę dużej bazy towarowej (od 100 000 PLU wzwyż), szybki wydruk, często też zróżnicowane standardy komunikacyjne oraz wydajne zasilanie akumulatorowe. Ale równie oczywiste się wydaje, że pojawią się niedługo całkowicie nowe rozwiązania, oferujące jeszcze ciekawsze i nowsze funkcjonalności. Gdy to nastąpi, z pewnością zostanie to odnotowane na łamach tej strony internetowej.

Odpowiedź do artykułu “Drukarki fiskalne też będą miały swoje „online”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *