pos-man.com.pl

Novitus One Online – co oferuje jedno z najnowszych urządzeń fiskalnych?

Novitus One Online - kasa rejestrująca

Oficjalne wejście nowoczesnego systemu fiskalizacji w oczywisty sposób spowodowało wejście urządzeń rejestrujących online na rynek technologii sprzedaży. To wejście jednak odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na modernizacji rozwiązań już istniejących, dostosowywaniu popularnych modeli do standardów wspomnianego systemu teleinformatycznego. Drugi zaś oznacza nic innego, jak zupełne nowości od producentów urządzeń rejestrujących. I przykładem ostatniej z wymienionych sytuacji jest nieduża kasa Novitus One online. Co kryje w sobie i czy rzeczywiście ma szansę być „number one”?

Pełna gotowość na system online z nową kasą od Novitus

Patrząc z perspektywy istotnych zmian, zachodzących w przepisach (mowa tu zwłaszcza o nowelizacji do ustawy o VAT), oraz kierunku, w jakim zmierza branża fiskalna – najważniejsze standardy urządzeń rejestrujących dotyczą specyfiki systemu online. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Novitus One Online, jak sama nazwa wskazuje, spełnia wszelkie niezbędne wymagania, jeśli chodzi o pracę w ramach wspomnianego, zaawansowanego rozwiązania teleinformatycznego. Przede wszystkim kasa komunikuje się przez internet z Centralnym Repozytorium Kas, dzięki czemu automatycznie wysyła potrzebne informacje o prowadzonej ewidencji obrotu. Korzysta przy tym z interfejsu typu Ethernet, jednak istnieje możliwość bezprzewodowej transmisji danych przy udziale opcjonalnego modemu GSM lub modułu Wi-Fi. Oczywiście, One Online dysponuje też pamięcią chronioną (gdzie są przechowywane np. kopie wystawionych paragonów) oraz zapewnia współpracę z terminalami do płacenia kartą. Jednym słowem, to kasa fiskalna gotowa na „najbliższą przyszłość”. Ale co ma w zanadrzu poza tymi standardami?

Novitus One Online – nowoczesna kasa o szerokim zastosowaniu

Ogólną charakterystykę nowego urządzenia rejestrującego od Novitus warto zacząć klasycznie, czyli od samej budowy i wyglądu. Czemu? Ponieważ One Online estetycznie robi naprawdę dobre wrażenie. To kasa o zdecydowanie małych gabarytach i prostej, ale eleganckiej sylwetce, która zresztą jest dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Zatem model on Novitus świetnie prezentuje się od strony wizualnej – ale to nie wszystko. Wzmocniona, kompaktowa konstrukcja czy wydajny, wymienny akumulator to rozwiązania, które czynią z One Online zdecydowanie świetne rozwiązanie do pracy mobilnej.

Z drugiej strony cały czas mówimy o urządzeniu rejestrującym, które znakomicie usprawni prowadzenie działalności handlowej czy usługowej w trybie stacjonarnym. Szczególnie jeśli chodzi o dość małe stanowiska sprzedaży – tu ponownie One Online zyskuje dzięki małym gabarytom. Ponadto, niezaprzeczalnym atutem kasy jest możliwość zaprogramowania dowolnie dużej bazy towarowej – i rozszerzania jej w przyszłości o nowe pozycje PLU. One Online, oprócz złącza Ethernet, posiada też inne porty, dzięki czemu pozwala na stworzenie systemu sprzedaży rozbudowanego o takie urządzenia peryferyjne, jak waga elektroniczna, skaner kodów bądź drukarka kart plastikowych. Dodatkowo, kasa online od Novitus oferuje zdalne zarządzanie tym urządzeniem i jego możliwościami przez internet, przechowywanie danych w chmurze (za pomocą aplikacji NoviCloud) czy sprawne wystawianie rozmaitych dokumentów. Zaś przyjazną obsługę zapewnia obszerny, nowoczesny, kolorowy ekran dotykowy, który także pozwala na dość swobodną konfigurację zasobu oraz sposobu wyświetlanych funkcji. A jakby tego było mało, kasa Novitus One Online umożliwia dostęp do takich aplikacji, jak poczta e-mail, kalkulator, przeglądarka internetowa czy kalkulator. I co sądzicie o jednym z najnowszych urządzeń rejestrujących online?

Odpowiedź do artykułu “Novitus One Online – co oferuje jedno z najnowszych urządzeń fiskalnych?

  1. imaro

    rzeczywiscie z punktu widzenia technologii sprzedazy wyglada mega i wydaje sie superfunkcjonalna. jak bede musial przejsc na online to z pewnoscia wezme na radar te kase fiskalna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *