pos-man.com.pl

Ultraszybka drukarka od Exorigo-Upos

Exorigo-Upos FP-TA10 FVA

Przykład z technologii sprzedaży, który postanowiłem przytoczyć, prawdopodobnie należy do najrzadziej podejmowanych w treściach związanych z branżą fiskalną. Można zadać pytanie, dlaczego, jednak nie szukałbym odpowiedzi w niskiej funkcjonalności czy jakości wykonania. Wręcz przeciwnie, model ten spokojnie wpisuje się w linię zaawansowanych urządzeń fiskalnych. Ale dość zagadek – o czym mowa? O drukarce fiskalnej Exorigo-Upos FP-TA10 FVA.

Drukarka marki Exorigo-Upos posiada wszystko, co powinno posiadać wydajne, nowoczesne urządzenie fiskalne, zdolne do pracy w poważnych i rozbudowanych przedsiębiorstwach. W dodatku oferuje różne możliwości konfiguracji, co podwyższa poczucie komfortu zarówno u sprzedawcy, jak i u jego klientów. Trudno mi zatem wnioskować, czemu o modelu FP-TA10 FVA niewiele się pisze, mówi i słyszy. Może ze względu na skomplikowaną nazwę? Do tego byłbym w stanie się przyczepić – inne cechy bowiem  widzę jako dość atrakcyjne. Czemu? Przyjrzyjmy się im wspólnie.

Elektroniczna kopia? To tutaj oczywiste

Coraz częściej współczesne technologie sprzedaży są wyposażone w tę opcję, choć oczywiście nie można jeszcze mówić w tym kontekście o nowym standardzie. Jednak jeśli chodzi o zaawansowane urządzenia fiskalne, przygotowane na intensywną pracę – możemy spokojnie w nich spodziewać się tego rozwiązania. Zatem pomówmy o faktach, czyli o realnych korzyściach, płynących z tej funkcji.

Po pierwsze – FP-TA10 FVA pracuje przy użyciu tylko 1 rolki. A to już oznacza 2 zalety: jeszcze prostszą instalację materiałów eksploatacyjnych oraz zdecydowane obniżenie kosztów związanych z zakupem papieru termicznego.

Po drugie – urządzenie znacząco upraszcza przestrzeganie przepisów. W końcu dane zebrane na niewielkiej karcie pamięci zwalniają z konieczności gromadzenia wielu papierowych wydruków (w dodatku w sterylnych niemal warunkach, zapewniających czytelność informacji przez kolejne lata).

I po trzecie – zarządzanie danymi, czyli ich archiwizacja, przeglądanie, utrzymywanie w porządku i samo przenoszenie na komputer jest w dzisiejszych czasach dziecinnie proste. I bezpieczne, zważywszy, że możemy zadbać o trwałość informacji, przenosząc je także na inne nośniki: płytę DVD czy też pendrive’a.

Bardzo duża baza towarowa

Jednym z głównych powodów, dla których na ladzie sklepowej pojawia się drukarka, a nie kasa fiskalna, jest baza towarowa, a konkretnie jej pojemność. Dowodzi tego zresztą model marki Exorigo-Upos. Urządzenie jest w stanie obsłużyć zdefiniowaną w programie sprzedażowym bazę rzędu 350 000 PLU. Czy mamy do czynienia z rekordem? Nie – ale z pewnością o jednym z najwyższych wyników, jakie pojawiły się na polskim rynku. Taka liczba pozycji towarowych stwarza już duże możliwości. Nie trzeba tu mówić o małych i średnich punktach handlowych, dla których taka wysokość parametru z pewnością okaże się wystarczająca. Jednak FP-TA10 FVA świetnie odnajdzie się w rozbudowanych przedsiębiorstwach o sporym asortymencie – albo w firmach nastawionych na rozwój i poszerzanie oferty.

Wydajność, komunikacja i konfiguracja wydruku

Wymieńmy zatem jednym tchem jeszcze 3 aspekty, w których drukarka ta bardzo dobrze się spisuje. Pierwszy z nich dotyczy wydajności, a konkretnie mocnego akumulatora, zastosowanego w urządzeniu. Co to oznacza w praktyce? Wydruk 40 000 linii paragonu bez konieczności zasilania sieciowego (przy pełnym naładowaniu baterii). Taki atut to znakomita wiadomość, gdy nastąpi nagła awaria prądu, która w innym przypadku mogłaby zmusić nas do przerwania sprzedaży i tym samym – do pewnych strat finansowych. Model FP-TA10 FVA jest na to przygotowany, a pamiętajmy, że mówimy o drukarce ogólnie dostosowanej do intensywnej pracy.

Komunikacja – niezwykle ważna rzecz w przypadku drukarek fiskalnych, zwłaszcza że, w przeciwieństwie do kas, wymagają one współpracy z komputerem lub terminalem komputerowym. Co na ten temat ma do powiedzenia drukarka marki Exorigo-Upos? 2 sprawdzone i popularne rozwiązania, czyli porty złącza typu USB i RS-232. Dzięki nim płynnie współpracuje z takimi elementami, jak komputer, terminal komputerowy czy szuflada na pieniądze. Ale można też zamówić urządzenie z dodatkowym portem RS-232 oraz interfejsem Ethernet, pozwalającym na podłączenie drukarki do sieci komputerowej, a co za tym idzie – uzyskanie bardzo szybkiej i stabilnej drogi wymiany danych.

Pora na trzeci aspekt, związany z mechanizmem drukującym marki Toshiba. Dzięki niemu wystawianie paragonów następuje z prędkością dochodzącą aż do 52 linii/s. Co więcej jednak, model marki Exorigo-Upos umożliwia wybór szerokości papieru termicznego (57 lub 80 mm). Ponadto, realizuje też faktury VAT oraz inne dokumenty niefiskalne. Na nich zaś jest w stanie umieszczać kody kreskowe i logo firmy.

 

Jak widzimy, nie wszystko, o czym się mniej lub ciszej mówi, jest niewarte naszej uwagi. A w każdym razie, biorąc pod uwagę również inne, skuteczne i atrakcyjne urządzenia fiskalne, dostępne na polskim rynku – FP-TA10 FVA z pewnością na nią zasługuje.

Odpowiedź do artykułu “Ultraszybka drukarka od Exorigo-Upos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *