pos-man.com.pl

Ważne parametry i funkcje skanera kodów kreskowych

Ważne funkcje skanera kodów kreskowych

Współcześni kasjerzy wykorzystują na co dzień wiele urządzeń elektronicznych, które pozwalają im na wykonywanie różnych obowiązków w firmie. Innymi słowy, nie w każdym przypadku sama kasa fiskalna okazuje się wystarczającym rozwiązaniem. Bardzo często do obsługi klientów sklepu czy punktu usługowego niezbędny okazuje się także czytnik kodów kreskowych. Co więcej, takie urządzenie sprawdza się wtedy, gdy przedsiębiorca chce usprawnić obieg cyfrowej dokumentacji w swojej firmie.

Od czego zacząć poszukiwanie czytnika?

Rynek technologii dla handlu i usług oferuje przedsiębiorcom wiele różnorodnych czytników kodów kreskowych. Poszukiwanie takiego urządzenia warto więc zacząć od ustalenia podstawowej kwestii: jakiego rodzaju skaner jest potrzebny w konkretnej firmie? W asortymencie dystrybutorów technologii auto id można bowiem znaleźć zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe. Ponadto, na rynku są dostępne czytniki ręczne i stacjonarne, a także urządzenia przeznaczone do pracy w zabudowie, np. w ladzie kasjerskiej. Kiedy już podatnik ustali, jakiego typu skaner powinien wdrożyć, warto zainteresować się najważniejszymi parametrami i funkcjami takiej technologii auto id.

Jakie parametry technologii auto id sprawdzić?

Pomimo tego, że produkowane obecnie skanery kodów kreskowych są zaliczane do różnego rodzaju kategorii, istnieją pewne parametry techniczne, które występują praktycznie we wszystkich modelach. Taką cechą jest m.in. rodzaj technologii odczytu oraz zakres pozyskiwanych informacji. Innymi słowy, współczesne skanery mogą obsługiwać zarówno kody 1D, jak i 1D oraz 2D. Istotnym parametrem technicznym jest również liczba i typ dostępnych interfejsów komunikacyjnych. To właśnie porty bądź moduły wpływają na współpracę z innymi pozostałymi elementami systemu, np. komputerem lub kasą fiskalną. Ponadto, w niektórych branżach kluczowe mogą się okazać parametry fizyczne, czyli gabaryty i waga urządzenia, odporność na uszkodzenia oraz szczelność konstrukcji.

Przyjazne funkcje dzisiejszych skanerów

W skanerach kodów stosowane są różnorodne rozwiązania, które wpływają na wygodę pracy. Wystarczy wspomnieć o tym, że wiele modeli oferuje pracę w 2 trybach: manualnym oraz automatycznym. Dzięki temu użytkownicy mogą dostosować sposób pozyskiwania danych do bieżących potrzeb. Z kolei w przypadku czytników bezprzewodowych ważną funkcją jest ta, która pozwala na zapamiętywanie informacji, które zostaną zeskanowane poza zasięgiem komunikacji Bluetooth. Co więcej, dobrym przykładem przyjaznych rozwiązań jest opcja obsługiwania kodów kreskowych, które pojawią się na ekranach innych urządzeń, np. smartfonów lub tabletów.

Odpowiedź do artykułu “Ważne parametry i funkcje skanera kodów kreskowych

  1. r0b3rt

    mnie najbardziej spodobała się opcja w skanerze bezprzewodowym, która umożliwia zapisywanie odczytanych kodów i automatyczne przesyłanie danych, gdy urządzenie znajdzie się w zasięgu stacji komunikacyjnej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz rozwiązanie *